Valgusesagedus

Põliskodu

Põliskodu loomine

(Neile kes alles hakkavad looma enda põliskodu)

Põliskodu on kaunis kodu hingele ja kehale, koht kus elada puhtas keskkonnas ja kasvatada ise endale toitu. Ja kui sinus on soov elada ka sellises kaunis põliskodus,   siis tea, et sul on võimalus selle loomist alustada juba praegu.

Alustada võid üksi, armsamaga või perega. Oluline on lihtsalt kusagilt peale hakata.

Ja kui sinusses peaks sisenema mõtted, et sul pole selleks raha, siis pühi need ruttu minema. Sa oled looja. Ja sina ise kujundit luues lood võimalused põliskodu kehastumiseks sinu ellu ja see kindlasti tuleb sinu juurde.

Alustuseks on aga väga vajalik kõik üksikasjadeni läbi mõelda, viia ennast energiasse sisse ja õppida vajalikke oskusi, mis ehk varem on jäänud omandamata, aga mida sa teada sooviksid ja põliskodus vajad.

Seda kõike selleks, et mitte hiljem teadmatusest rikkuda põliskodu looduse harmooniat. Puud, taimed ja terve see koht kuhu sa lähed on elus, lisaks on seal elu energiatasandil- haldjate ja erinevate loodusjõudude näol ja sul on vaja osata sealset harmooniat hoida ning juurde luua.

Projektina energiatasandil, aga ka tasa-pisi füüsilises maailmas põliskodu projektiga töötades, tekivad võimalused. See on universaalne seadus- mõtted ja see, mille poole järjepidevalt püüdled kehastub füüsilises reaalsuses. Ja seda täpselt sellisena nagu unistasid.

See juhtub varem või hiljem kindlasti! Lihtsalt astu selles suunas julgeid samme.

Põliskodude idee ise on pärit “Vladimer Megre” kirjutatud raamatutest. Vladimer kohtus kauni naise Anastasiaga, kes elas metasas ja omas ebatavalisi võimeid. Anastasia rääkis Vladimerile ka põliskodudest ja sellest kuidas need on võimelised tagasi tooma õnne ja armastuse.

Käesolev tekst on minu tunnetus ja mõtisklus sellel teemal ja ei pruugi tervelt ühtida raamatus kirjutatuga, aga aluseks sellel tekstil on just need raamatud.

Anastasia rääkis Vladimer Megrele põliskodudest ja sellest kuidas inimesed seal elades on õnnelikud. Oluline on vaid, et see koht oleks vähemalt 1 hektar suur. Väiksem maatükk ei suuda pakkuda kõiki vajaminevat, suuremale aga ei pruugi jaguda piisavalt hoolt ja armastust. Selle 1 hektari alla on mõeldud siis hoovi ala, sinu valdust, kus kasvatad toitu ja kus saad tunda enda turvaliselt. Kui maa on suurem sellest pole midagi, lihtsalt piiritleda sinu jaoks ja loomisprotsessi võtta on soovitav 1 hektar.

Põliskodu loomine algab kujundi loomisest

Ja kujund see on alguses midagi nähtamatut, mida sa looma hakkad, aga miss ii hiljem ilmutab end just sellise kujuga nagu sa energiatasandil ise mõtetega vormisid.

Kui erinevatelt inimstelt küsida, et kas nad sooviksid endale põliskodu, siis võivad nad vastata jah. Kui aga küsida neilt, et  mida nad selle saavutamiseks teevad, siis vastatakse tihti “mitte midagi” või “meil pole selleks raha või aega” . Ega pole ega tulegi kui mittemidagi teha. Inimene ise oma mõtete, tunnete ja tegudega joonistab oma ellu pilte. Pilte, mis varem või hiljem kehastuvad. Sama on ka põliskoduga. Kui sa seda tahad, siis loo see enda ja järeltuöevate põlvede jaoks. Sul on võimalus see luua ka pealtnäha mittemillegist, lihtsalt kasudades enda mõtte ja tunde resursse.

Sest põliskodu kujundi loomine hakkab pihta sinu mõtetest, tunnetest ja teguitsemisest soovitud suunas.

Mõtted elavad ja nad võtavad kehalise kuju ja see on ka sinuga nii. Kui pingutad et maksta ära üüri või laenu, siis jäädki pingutama. Kui aga hakkad astuma samme kauni põliskodu suunas, unistades sellest, siis hakkab see ennast sinu elus ka ilmutama.

Juba praegu, juba täna võid sa alustada kõige selle loomist.  Ja kui sa suled nüüd hetkeks silmad ja proovid tunnetada, mis sinu põliskodus olla võiks. Millised lilled seal õitsevad? Millised puud pakuvad vilju? Ja milline on sinu väike hubane majake?

Oled sa kõik detailideni läbi mõelnud? Sulle soovitud elemente tundma õppinud?

Kui see nii pole, siis kõige esimesena soovitan sul saavutada selguse selles, mida sa oma põliskodusse tahad. SELGUS ja kõige läbimõtlemine on üks loomise põhialustest. Sa ei hakka ju ka midagi meisterdama kui sa täpselt ei tea, mis osadest see hakkab koosnema ja mida sa üldse sellega hiljem teha saad.

Kui sa ei tea mida tahad, siis sa muudkui lood ja lammutad samal ajal kujundit mida ise tegelikult soovid. Kui aga saavutad selguse, siis annab see kehastumisele kiirenduse taha! Selgus soovides ja seda võimaliku täpsusega, leiab kiiremini kehastuse.

Täpsemad sammud põliskodu loomiseks

Räägin nüüd samm haaval veel täpsemalt lahti, mida loomisprotsessis tähele panna

Selgus

Kõige esimene on SELGUS. See võib muidugi eeldada sul küllaldase mahuga uurimistööd, sest teada millist maja sa tahad on vaja ka majadest midagi teada. Ja teada kui kõrgeks mõni puu kasvab või millal õitseb, selleks on vaja tunda aiandust. Kui sa aga mõtiskled selle üle, millist kaevu valida või kuidas korraldada käimla lahendusi, siis on sul vaja teada väga sügavat pilti keskkonnast, aga ka erinevatest tehnoloogiatest ja võimalustest. Ja kui siia juurde lisada veel loomapidamine, ilmakaarte ärakasutamine, taevakehade peegeldused tiigil jne, siis jagub tööd päris tükiks ajaks. Kui sa oled aga piisavalt uurinud, siis tekib hinge selline rahu tunne ja sul on ühtäkki sees täielik selguse tunne sellest, mida sa tahad. Selle tunde saavutanud võid sa ka hiljem mõtetes asju ümber kujundada, aga see esmane selguse saamine on loomisprotsessi kiireks käimalükkamiseks oluline. NÄE VAID VÕIMALIKKU! Ja kui pähe kipuvad mõtted, et midagi pole võimalik, siis võid kujustada valgust neid lahustamas ja keskenduda taas vaid võimalikkusele. Kõik mille võimalikkusesse sa usud ongi sinu elus võimalik. Ja tegelikult sinus ei saaks tekkida isegi unistust, mis pole võimalik, seega kõik, ka kõige suuremad unistused on võimalikud ja määratud täitumisele.

Hakka elama nii nagu sul oleks juba põliskodu olemas

See võib tähendada seedriseemne külvamist potti või esimese aiatööriista äraostmist. Aga võib tähendada ka kursuste võtmist, mis teadmisi võiks sul põliskodus vaja minna ja muidugi suure hulga raamatute läbi lappamist. Loomulikult läheb siia alla ka aiataimede nimekiri. Anastasia soovitusel võiks põliskodus olla vähemalt 300 püsikut, et täita ära iga sinu vajadus ravi või toidu näol, aga ka silmailuks.

Kujusta

Kujusta ja unista põliskodust. Kujusta kuidas oled seal, tunned õitsvate lillede lõhna. Milline on sinu maja lõhn? Kuidas sa rõõmustad kui lapselapsed tulevad sulle külla? Või hoopis seda kuidas sünnitad seal oma esimese lapse? Mis tunne sul on noppida oma põliskodu aia vilju? Kuidas maitsevad vaarikad?

Ps: siit leiad meditatsiooni kodu loomiseks : https://youtu.be/Sz4XJTL5kfs

Anna aega

Kiirustades võid teha vigu. Usu, et kõik kehastub just sinu ja sinu lähedaste jaoks parimal ajal ja parimal viisil. Hiljem sa oled võimeline mõistma ka seda, miks sul oli vaja oodata. Aga on ka võimalik, et põliskodu jõuab sinuni juba kohe, seega ole valmis vastu võtma.

Aja andmine on oluline, et tekiks vajalik sündmuste jada, mille sa ise oma mõtete ja tegudega oled loonud, aga ka selleks, et sul oleks piisavalt aega kõik läbi mõtestada. Anastasia raamatutes mitmes kohas rõhutab, et kava loomine on väga tähtis ja oluline on kõik põliskodu jaoks üksikasjadeni läbi mõelda.

Kui tunned endas vastupandamatut soovi midagi teha, näiteks panna kuulutus, et otsid kohta või midagi muud, siis tee seda. Just see ongi õige aeg, head energiad suunavad sind, sa võid seda head tunnet enda sees usaldada.

Põliskodu aia kujundamine ja maja ehitamine

Ja nüüd oleme siin kus sul on juba põliskodu olemas. Sa seisad oma imearmsal maalapil ja mõtled, millest alustada. Toon järgnevalt välja mõned elemendid, millest Anastasia raamatutes on rääkinud.

Milline maja põliskoju ehitada?

Anastasia raamatutest tuleb välja, et vedrusside elustiilis ehitasid noored kõigepealt tulevasele maatükile väikese onni kus kohtuda ja seal kumbki oma põliskodu kava teha. Mees jälgis ilmakaari ja ilma, naine märkis tulevate istikute kohad vaiakestega, millele sidus värvilisi paelakesi, et märkida. Alles abielludes ehitasid küla paremad eitajad neile palkidest maja, mis oli nagu pulmakingi eest.

Tänapäeval on kombed veidi teised ja see jääb sul endal mõtestada ja otsustada kuidas sina teed. Kui sa tahad aga sobituda loodusliku keskkonnaga, siis tundub õigem ehitada maja looduslikest materjalidest ehk siis palkmaja, põhumaja või savimaja. Internetist leiab selle kohta infot, aga on olemas algse info kogumiseks ka näiteks raamat: Looduslikud ehitusmaterjalid.

Muru niitmine põliskodu aias

On ka mainitud vikatiga niitmist, mis on ka igati loogiline, sest minnes peale muruniidukiga võid hirmutada sealset keskkonda ja sul võib olla raskem saavutada sidet. Anastasia küll ei välistanud tehnika kasutamist, vaid meenub, et ta on öelnud, et kõik tume tuleb tingimata hea kasuks tööle panna, aga lõpuks võiks ikka püüelda sinna poole, et ilma selle tehnikata hakkama saada. Sinna alla võiks tõenäoliselt minna ka elektrist loobumine.

Ma ise olen kujustanud elu, mis võis olla inimestel enne elektrit. Ja tegelikult me räägime kõigest umbes 130 nest aastast, maapiirkonnas palju vähemast. Ajast kus inimesed elasid ilma elektrita. Seda kujustades tekivad mulle toredad pildid küünlaõhtutest kus sai lastele lugusid jutustada ja perega tõeliselt hingedega koos olla. Küünlavalgel on tore ka tantsida, üksteist tundma õppida ja läbi lugude ka eluks vajalikke tarkusi õppida. Lähedus inimeste vahel on nii suure, sest võetakse aega üksteise tundmaõppimiseks.

Tiik

Samuti on oluliseks elemendiks tiik ja seda on raamatutes mitmes kohas mainitud. Tiigi tähtsus tuleb välja ka permakultuuri uurides. Ja kui sellele täpsemalt mõelda, siis vesi aias toob sinu aeda ka elu juurde. Kogu elav vajab vett, nii väikesed putukad, linnud ja loomad. Nemad ei oska kaevust vett üles pumbata ja tulevad sinu aeda siis kui neil on seal sobiv elukeskkond kus on piisavalt toitu ja vett, aga ka varjumiseks neile sobilikke kohti, näiteks tihedaid pöösaid lindudele.

Tiigiehituse esmaseks uurimiseks võid näiteks alla laadida sellse raamatu: Tiigi ja märgala rajamine. See on vabalt allalaetav ja kui otsingusse sisestada tuleb kohe ette allalaadimiseks.

Põliskodu piirdeaed

Aia kohta pakkus Anastasia välja lausa imelise lahenduse. Kuna igasugune aed hakkab varem või hiljem lagunema ja tekitab sellega tülit ja muret, siis pakkus ta hoopis välja istutada aia asemel puid ja sinna vahele läbimatuid põõsaid. Nii tekib kaunis elav aed, mis erinevates värvides õitseb ja rõõmu pakub ja mida saab ka vajadusel ümber kujundada.

Sellise aia kasvamine võtab muidugi omajagu aega, aga alguses võib istutada puid, mis kiiresti kasvavad( näiteks kask, paju, kastan )ja siis sinna vahele näiteks seedreid ja kuuski. Kui seedrid ja kuused on juba piisavalt suured, siis võib kased maha saagida ja näiteks kütteks kasutada.

Kindlasti nõuab ka elav aed hoolt ja läbimõtlemist, aga ta on nagu maal, mida sa ise lood ja mis sind õite ja viljadega rõõmustab, seega on selline aed eriline.

Täpsemalt on raamatutes soovitus istutada puud 1,5-2m vahedega ja sinna vahele läbimatuid põõsaid (näiteks lodjapuu, sirel). Sul peavad olema sellist aeda luues head teadmised aiandusest, aga oskus tunda tuult ja ilmastikuolusid, et teada kui kõrgeid puid kuhu istutada. Seda on vaja teada mitmel põhjusel, üks neist on päikese liikumine, aga ka see, et nad varjaks tuult ega tekiks soovimatusse kohta külmi tuulekoridore.

Veel tuleb silmas pidada kuidas luua õitest harmoonia, et õitsevad taimed omavahel kokku sobiksid ja teada, mis lõhn mis ajal sinu kaunilt aialt aroomina levib ja sind rõõmustab ning hinge toidab. Läbi tuleb mõelda, et mis põõsastes oleks lindudel head elupaigad ja milliseid puid võiks istutada, et nende marjade näol oleks lindudel lemmiktoitu ja nad ei läheks sööma sinu maasikaid või kirsse. Linnud armastavad väga näiteks viirpuumarju, samuti lodjapuu. Aga head puud lindude jaoks on ka kuusk ja pihlakas.

Tegelikult on igal puul oma eesmärk ja ülesanne. Osad annavad ravimeid, osad toitu, osad kaitset külmade tuulte eest, osad meelitavad aeda linde ja loomi, teised meeldivad jälle mesilastele.

Lisaks on hea läbi mõtestada, mis puud lähevad kevadel esimesena lehte ja õide. Näiteks saarel tulevad meil kõige hiljem lehed ja sügisel ka esimesena lähevad. Ta võib sobida hästi näiteks sinna kus soovid kõige kuumemat suvekuumust veidike varjata, aga kevade ja sügise päikesekiiri võimalikult pikalt kätte saada. Esimesed kaunid õitsejad kevadel on näiteks….

Raamatus on ka soovitus istutada pool või kuni ¾ maad mets. Metsa istutada maitsvaid vaarikaid, metsa äärde maasikaid ja metsa äärde kus algab muu maa istutada läbimatu hekk, et loomad ei pääseks peenraid tallama.

Koonda põliskoju meeldivad mälestused

Põliskodusse on hea tuua sisse ka meeldivaid mälestusi lapsepõlvest. Näiteks kujundada mingid aia elemendid samamoodi või panna aeda kasvama lapsepõlve lemmiklilli. Näiteks istutada õunapuu, mis kasvas sinu lapsepõlves vanaema aias. Kus all te emaga tihti istusite ja maitsvaid õunu sõite. Kui tuua sama element sisse oma põliskodusse, siis tekitab see meeldivaid mälestusi ja kauneid tundeid ka praegu. Mõnel võib meeldiva aistingu tekitada ka sarnast värvi värvitud maja, mis oli lapsepõlves või midagi muud, need asjad tuleb enda seest üles otsida.

Õitsvate põliskodu aedade levik Eestis

Eestis on minu teada ainult üks põliskodude küla ja see on Mauri põliskodude küla. Üle maailma on neid muidugi palju rohkem ja kindlasti on tulemas ka juurde.

Külana on looduse harmoonias elavate inimeste ring ühe kohapeal suurem, mis tähendab ka puhtamat keskkonda elamiseks ja toredaid naabreid.

Ka maa on õnnelik kui inimesed loovad kauneid aedu ja kolivad linna kivimüüride vahelt kaunitesse põliskodudesse.

Luues endale põliskodu võib sul tekkida ka tunne teisi aidata, kes on alles selle tee alguses. Nii täiustad Maad ja annad järeltulevatele põlvkondadele edasi kaunima maailma.  Aidata saad erinevatel viisidel, mõni jagab seemneid, räägib oma kogemusest, avab võimalusi, mõni aga kutsub külla ja kui inimesed sellises erilises kohas on, mis on loodud armastusega, siis võib neis tekkida soov ka ise midagi sellist luua.

Hea on alati aidata ka teisi kui oled ise sinna jõudnud või kasvõi natukene teekonnal eespool. Jumaliku valguse poolt saavad sinu pingutused kindlasti küllaga tasutud, sest Jumal soovib, et kõigil tema lastel on hea.

Armastusega,

Diana Toomla

Kasutatud kirjandus: Tekstis on kasutatud elemente Vladimer Megre Helisevad seedrid raamatusarjast.


Kevadel on plaanis valmis saada aiandushuvilistele,  aga eelkõige just põliskodus elavate inimeste jaoks kursus: Aastaring omakasvatatud toidul. Seal räägin sellest kuidas terve aastaring vaid omakasvatatud toidul elada ja sellega endasse tervist, õnne ja väge ammutada. Juttu tuleb looduspärasest aiandusest, seemnete võtmisest, juurviljade säilitamisest looduslikel viisidel, esimestest kevadistest söödavatest taimedest, veidi ka ravimtaimedest ja permakultuurist jne. Täpsemalt peagi: https://valgusesagedus.ee/courses-page/

 

 

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga